Sposoby pozycjonowania

Search Engine Optimization for web SEO White Hat

Pozycjonowanie, jak już wiadomo, jest działaniem, które ma na celu ustawienie danej witryny internetowej jak najwyżej w internetowych wyszukiwarkach. Z powodu dużego zainteresowania w tym temacie, zaczęto stosować różne metody i sposoby pozycjonowania stron WWW. Jakie? Wyróżniamy na pewno przede wszystkim sposoby etycznie i nieetyczne.

Etycznymi sposobami są więc na pewno: rezygnacja z nawigacji, która jest uzależniona od dodatkowych technologii (np. Javascript) lub ramek, co znacznie poprawia możliwość poruszania się po stronie WWW; wymiana linków i banerów ze stronami o podobnej tematyce oraz umieszczanie stron w różnych katalogach tematycznych; dobre opisywanie elementów strony, np. tytułu; artykuły z linkami do naszej strony na innych stronach; usunięcie błędów z kodu strony; usunięcie nadmiaru znaczników HTML; czytelne opisywanie odnośników (głównie – unikanie opisów typu „tutaj”, albo „kliknij”); stosowanie łatwych do przepisania adresów bez użycia różnego rodzaju znaków, które z pewnością nie są „przyjazne” dla obserwatora; wyróżnienie ważniejszych słów, np. poprzez podkreślenie lub pogrubienie, a także stosowanie nagłówków i optymalizacja kodu strony.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem – http://www.whitemoon.pl/strony-www/

Optymalizacja

Ważne jest to, aby postarać się o optymalizację treści i artykułów zawartych na naszej stronie w taki sposób, żeby lepiej odzwierciedlała założone podczas projektu frazy kluczowe, np. poprzez używanie słów kluczowych przede wszystkim w mianowniku. Tego typu przykłady metod pozycjonowania stron internetowych są akceptowane przez wszystkie wyszukiwarki, a ich stosowanie z pewnością nie spowoduje wykasowania strony z wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie strony powoduje, że firma ma dużo większą szansę na pozyskanie klientów.Ludzie najczęściej włączają strony znajdujące się na pierwszej stronie wyników wyszukiwarki.

About the Author

No comments