Reklama W Google Czy Warto Inwestować?

Reklama W Google Czy Warto Inwestować?

Codziennie miliony naszych rodaków zasiada przed swoimi komputerami i loguje się do internetu. Trzecią najważniejszą część w strukturze rynku reklamy on-line stanowią ogłoszenia drobne i yellow pages (reklama w katalogach firm, produktów itp.). ZenithOptimedia w swoim raporcie wieszczy im jednak niezbyt różową przyszłość. Wzrostu wpływów z reklam do 1,58 mld zł – wynika z podsumowania roku na rynku reklamy w sieci opracowanego przez PricewaterhouseCoopers i zrzeszającego firmy działające w Internecie stowarzyszenia Interactive Advertising Bureau Polska. Albo 710,1 mln zł – zagarnęła reklama graficzna, jej udział w reklamowym torcie spadł jednak w porównaniu z rokiem wcześniej (z 50 proc.), głównie na korzyść reklam w wyszukiwarkach. W sieci najchętniej reklamują się firmy z sektora finansowego (16 proc. Najwięcej straciła reklama prasowa, najlepiej zaś radził sobie Net. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki.

Po trzecie, pomaga obecnej w Internecie konkurencji, która dzięki temu codziennie zyskuje przewagę na rynku. W wyniku tego, bez jakichkolwiek zmian asortymentu, firmy są w stanie zwiększyć sprzedaż w Internecie nawet dziesięciokrotnie. Może tak być, że tylko część fraz zanotuje wysokie pozycje, dlatego firmy w głównej mierze pobierają opłatę za efekty i to jest chyba najlepszy sposób rozliczeń, bo w razie niepowodzenia klient nie ponosi żadnych kosztów. Oczywiście, jeśli prowadzi się małą firmę, a grupa docelowa jest niewielka, to należy się zastanowić nad tym, czy jest opłacalność korzystania z takich opcji promocji firmy. Reklama jest dźwignią handlu, więc poważnie należy podejść do tematu. Reklama w katalogach jest szybka, tania i pewna z uwagi na wysoką częstotliwość ich oglądania. Wiemy już w jaki sposób zaprezentować nasze produkty. Nie każda reklama działa na twoją korzyść.

Tego typu reklama jest bardzo efektywna ponieważ możliwe jest że dana strona jest w tej samej niszy co twoja firma. Reklama w internecie jest bardzo efektywna, dlatego też po więcej informacji na temat tego typu informacji odwiedź naszą stronę. Taka reklama polega na dopasowaniu do treści artykułu, tak aby nie denerwowały użytkownika.

W Internecie opłaca się kupować wiele rzeczy na raz, jednakże jeśli kupujesz jedną rzecz, to przeważnie taniej będzie kupić ją w sklepie lub hurtowni stacjonarnej. Co więcej, zamawiając kosmetyki w Internecie musisz być przygotowany, że możesz czekać na nie nawet tydzień! Czytając forum akwarystyczne mamy łatwy i szybki dostęp do takich informacji, przez co możemy uniknąć nieprzyjemnych wpadek.

About the Author

No comments