Reklama I Marketing

Reklama I Marketing

W dzisiejszych czasach zakładając własny biznes nie można już ograniczać się tylko do rynku lokalnego, ponieważ ma on to do siebie, że jest niezwykle ograniczony. Ewidentnie widać, że ktoś po prostu kopiuje post z forum na forum, żeby uzyskać wejścia na stronę i pozyskać klienta. Nagminnie spotykany – z pewnością stosowany przez osoby, którym się płaci za postowanie na forum. Stali bywalcy danego forum oraz bardziej doświadczeni internauci nawet nie zaglądają do takich tematów, bo z daleka widzą, czym to pachnie.

Podobną funkcjonalność oferuje również google na stronie Możemy również założyć stronę dla firmy pod tym adresem. Z tego też względu warto również założyć stronę dla firmy na google+ już teraz. YouTube może również służyć do promocji marki firmy w internecie, dzięki możliwości zamieszczania filmów. Tego rodzaju materiały mogą dotyczyć nowych produktów, albo bardzo ważnych informacji dotyczących firmy. Reklama powinna opierać się na kontrowesyjnej treści.

Do nietradycyjnych zaliczyć możemy przede wszystkim gadżety to jest smycze reklamowe czy pamięci usb z nadrukiem loga naszej firmy. Znajdziemy wiele firmy po wpisaniu w wyszukiwarce tani druk, lecz również warto pamiętać, żeby jakościowo dał nam pełen obraz profesjonalizmu. Warto pomyśleć zaprojektowaniu i wydrukowaniu plakatów, które z będą z dużej odległości klientom prezentowały profil naszej firmy i obrazowało czym się ona zajmuje. Grafik komputerowy czy DTP, który przygotowuje dla naszej firmy materiały reklamowe musi otrzymać od nas niezbędne informacje. Rocznie, natomiast reklama desktop - tylko 8 proc.

Mnogość usług reklamowych, możliwości konkurencyjnej reklamy oraz dopasowanie formy reklamowej do budżetu, decyduje tym, że reklama w internecie powinna stać się formą promocji dla każdej firmy, chcącej dotrzeć do większego grona klientów. Strona internetowa firmy jest wypozycjonowana, więc internauci na nią wchodzą, po czym przeglądają (nie za długo, kilkanaście sekund) i wychodzą, bo przecież wujek Google pokazał im jeszcze całą masę innych stron podobnych do tej. Jeśli reklama firmy w internecie będzie zorganizowana według podobnych zasad, będzie mało skuteczna. Pokaż ludzką stronę swojej firmy (możesz nawet pokazać na stronie zdjęcia: swoje i pracowników, żeby internauta widział, że „po drugiej stronie” są ludzie. Zapomnij na chwilę sobie i zadaj sobie trud myślenia zgodnie z zasadą: to internauta wybiera co chce oglądać w internecie. Reklama kontekstowa okazała się więc bardzo skuteczna.

About the Author

No comments