Promocja Firmy W Internecie, Poprzez Strony Internetowe

Promocja Firmy W Internecie, Poprzez Strony Internetowe

Jest to doskonały sposób na promowanie swoich usług. Z obejmującego rynek europejski badania Forrester’s European On the internet Ad Forecast wynika, że wydatki na reklamę w wyszukiwarkach wzrosły w 2009 r. 15%, a na reklamę graficzną tylko 1%. Jednocześnie Forrester Analysis przewiduje, że dynamika wzrostu wydatków na reklamę w wyszukiwarkach będzie się stopniowo zmniejszała w okresie najbliższych pięciu lat (taka tendencja widoczna jest zresztą od ostatnich sześciu lat). Na znaczeniu będzie zyskiwała reklama graficzna, której głównym motorem wzrostu będą Wealthy Media i wideo. Drugą w kolejności najpopularniejszą formą reklamy w sieci jest nadal tradycyjna reklama banerowa.

Warto śledzić informacje na temat swojej firmy na bieżąco i odpowiednio reagować, jeśli znajdziemy negatywne opinie na nasz temat wystawione na forum przez niezadowolonego kupującego, a nierzadko również przez konkurencję. Przedstawione sposoby nie do końca są za darmo, musimy poświęcić trochę naszego (lub naszego pracownika) czasu by promocja firmy miała miejsce. Jak w poprzednim przykładzie wyszukujemy fora związane z naszą branżą i wcielamy się w zadowolonego klienta swojej własnej firmy. Jedni piszą, że nie mogą schudnąć, inni że przestój firmy był spowodowany wadliwym paskiem klinowym firmy XXX. Pamiętaj, że polecając jakiekolwiek usługi możesz być traktowany jako spamer lub marketingowiec firmy. Większość ludzi chciałaby, żeby każda reklama w internecie była za darmo. Konkurs jest chyba jednym z tańszych sposobów na promocję firmy w sieci.

Komunikacja przez social media – głównie Facebooka, daje możliwość pokazania twarzy firmy oraz tego, że pracują tutaj żywi ludzie, którym tez zdążają się pomyłki. Kolejny sklep to rok 2009 – - ostatni jaki został w artpasażowej rodzinie w starej szacie. Obsługa klienta z USA była niestety na ówczesnym poziomie rozwoju mojej firmy bardzo uciążliwa i prościej było sprzedać know-how. Koszt wynajmu hal we Wrocławiu stanowił coraz większą cześć budżetu firmy. Z teorią budowania long tail w Internecie zetknęłam się już bardzo dawno temu, jeszcze przy pierwszym sklepie. Google Analitic posiadają doskonałe narzędzia do badania skuteczności i tego się trzymam. Doskonała oferta dla firm z branży dekoracji, chcących rozpocząć biznes w Internecie lub uzupełnić ten kanał swoją działalność, które nie mają do tego odpowiednich narzędzi, produktu i dużego budżetu. Nie wspominając już nawet nadzorze jaki musimy nad nimi sprawować.

Reklama pozostaje zawsze widoczna dla odwiedzającego serwis, bez względu na to, w którym miejscu na stronie aktualnie się on znajduje. Link kursor to reklama w postaci niewielkiej formy graficznej, pojawiającej się obok kursora po najechaniu na aktywny link na stronie WWW. Reklama w wyszukiwarce w postaci linku tekstowego wraz z opisem emitowana jest w powiązaniu z wybranymi przez reklamodawcę słowami kluczowymi. Reklama w postaci domyślnego hasła w oknie wyszukiwarki na stronie głównej oferowana jest przez portal Wirtualna Polska. Cena za usługę w portalu Wirtualna Polska wynosi 5000 zł wraz z kampanią promującą wydarzenie – minimum 500 tys.

Jest to duże ułatwienie dla użytkowników takiego portalu społecznościowego i bardzo dobra promocja dla firmy. Jednak pozwalają na prezentację firmy w postaci dość rozbudowanej wizytówki. Grupa pozwala na gromadzenie użytkowników oraz najczęściej posiada własne forum, które umożliwia prezentowanie zapisanym użytkownikom treści dotyczących firmy. Najlepiej jak będą to informacje istotne, przykładowo związane z rozszerzeniem działalności firmy, wejście firmy na giełdę, nabór nowych pracowników, albo informacje nowych produktach. Dzięki temu osoby zainteresowane działalnością firmy będą mogły śledzić na bieżąco co dzieje się w firmie i nie będą zasypywane spamem. Niedawno można było przeczytać, że duże firmy przenoszą swoje strony firmowe na facebook’a.

W trakcie trwającej rok współpracy Agencja Interaktywna niezmiennie wykazywała się profesjonalizmem i zaangażowaniem, w związku z czym z pełnym przekonaniem możemy polecić wszystkim szukającym rzetelnej firmy prowadzącej pozycjonowanie stron internetowych.

Cena reklam w tym modelu, określanego również jako Flat Charge (FF), uzależniona jest przede wszystkim od przewidywanych ilości odsłon, zrealizowanych w wykupionym okresie. Jednakże w przypadku rozliczeń CPE, kiedy reklama ma za zadanie zaangażować odbiorcę, niekoniecznie będzie nam chodziło sprzedanie określonego produktu.

About the Author

No comments