Projektowanie stron www html

HTML

Często rozmawiając z firmą, której zlecamy zaprojektowanie naszej strony www, pytamy o technologię, w jakiej możemy mieć zrobioną witrynę. Jeśli my o to nie zapytamy, to dobra firma tak kwalifikuje swoich pracowników, że oni sami powinni o to zapytać.

O co właściwie chodzi z tymi technologiami? Otóż chodzi o to, że rodzajów technologii tworzenia nowych stron internetowych jest kilka, a wybór tej najlepszej dla nas w danej sytuacji jest bardzo ważny ze względu na to, że to właśnie technologia wpływa na wygląd, funkcjonalność i często cenę witryny.

Strony HTML

Dla wielu z nas cena jest bardzo ważnym aspektem tworzenia stron. Dla osoby, która kompletnie nie zna się na programowaniu, usłyszenie nazwy „HTML”, „Flash” czy „Java” może być niezrozumiałe, a wręcz nieco dziwne. Dlatego właśnie, gdy firma lub osoba prywatna zamierza spotkać się z wykonawcą lub projektantem swojej strony WWW powinna dowiedzieć się wcześniej nieco o podstawowych terminach dotyczących budowania najnowszych serwisów internetowych. W wyszukiwarkach internetowych możemy dziś znaleźć mnóstwo firm zajmujących się projektowaniem i tworzeniem stron WWW (np. pod hasłem „strony internetowe Wrocław”).

Więcej informacji można znaleźć pod adrese - http://www.whitemoon.pl/strony-www/ gdzie jest opis najlepszych technologii do tworzenia nowoczesnych stron www.

Do każdej z firm można podejść lub zadzwonić i spytać o ich oferty. Często zdarza się tak, że wyszkolony i doświadczony programista, będzie wiedział od razu jaki język programowania użyć w danej sytuacji. Język HTML uważany jest przez niektórych za język programowania całej strony, od początku do końca. Niestety nie jest to do końca prawda, bo za pomocą języka HTML można wykonać jedynie opis wyglądu i stworzyć prostą witrynę, bez jakichkolwiek aplikacji, które to przecież uatrakcyjniają stronę.

Zalety HTML

Głównymi zaletami technologii HTML jest niska cena i dobry wpływ na późniejsze pozycjonowanie strony. Jeśli nasza strona nie potrzebuje aktualizacji, dodawania komentarzy i tworzenia kont – warto zastanowić się nad stworzeniem jej właśnie w języku HTML.

About the Author

No comments