Pozycjonowanie stron internetowych

seo

Obecnie jednym z często używanych wyrażeń dotyczących witryn internetowych jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron WWW to nic innego, jak działanie, które ma za najważniejszy cel osiągnięcie przez dany serwis internetowy lub daną stronę WWW jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania określonych wyszukiwarek dla wybranych słów i wyrażeń kluczowych.

Najbardziej znaną i lubianą wyszukiwarką internetową (jeśli chodzi o Polaków) jest z pewnością Google. Dlatego właśnie, pozycjonujący strony chcą zrobić swoje zadanie w taki sposób, aby w tym rodzaju wyszukiwarki, dana strona znajdowała się jak najwyżej, przed wszystkimi innymi witrynami dotyczącymi tego tematu.

SEO

Kiedy w ogóle rozpoczęła się czynność zwana pozycjonowaniem? Zapewne, pozycjonowanie rozpoczęło się razem z rozwojem pierwszych wyszukiwarek. Ludzie, którzy pracują w branży komputerowej dążyli do tego, aby ich strona (lub strona ich klientów) pojawiała się zawsze jako pierwsza w wynikach wyszukiwania danego wyrażenia. Na samym początku, pozycjonowanie nie było wcale trudne, dlatego że wyniki wyszukiwarek opierały się na analizie słów podanych przez autora.

Pojawiały się one przede wszystkim w nagłówku strony i nazywano je słowami kluczowymi. Niewiele później jednak, ze względu na łatwość w manipulacji słowami kluczowymi, wyszukiwarki internetowe zaczęły ignorować słowa kluczowe po to, aby odwoływać się bezpośrednio do treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte typowo na analizie typologii sieci, które zliczają linki, podniosły pozycjonowanie stron na wyższy stopień trudności. Jeśli natomiast chodzi o sam termin, jakim jest „pozycjonowanie”, to pojawił się on w ok. 2002 roku.

Google

Kilka lat później Google wprowadziło tzw. wyszukiwanie w czasie rzeczywistym, polegające na przedstawianiu aktualnych wyników. Została ona oficjalnie wdrożona do polskiej wersji Google w 2010 roku.

About the Author

No comments